Mūzikālai atelpai lai skan blur!
ceturtdiena, 2011. gada 30. jūnijs
atelpa
šodiena ir izcila - neko nedaru! vakardien/šonakt jauki nosvinējām pielikto punktu. tāpēc šodien var palaiskoties, ievelkot elpu, pārdomājot tuvākos darbus, saliekot pa plauktiņiem...
Mūzikālai atelpai lai skan blur!
Mūzikālai atelpai lai skan blur!
vēl kādi
#81 Ramée Blonde
Tas ir 7.5% stiprs gaišais alus. Viens no retajiem, ko neesmu nomēģinājis no DEL HAIZE veikala asortimenta. Jāatzīst, ka stiprs, man alkohols sit cauri garšai, līdz ar to neesmu šī alus fans. Korķītis gan smuks :)
#82 Gouden Carolus Classic
8.5% tumšsarkans alus. Zelta Kārļa klasiskais... Garša ir spēcīga, atspirdzinoša. Nevaru teikt, ka prasītos mēģināt šādu ik dienu, tomēr ir patīkams. Varu jums ieteikt!
#83 Saisonnière Urthel
Tas ir 6% stiprs gaišais alus, kurš sākumā garšo makten rūgteni. Lai arī alkohola procents ir neliels, liekas, ka to jūt cauri. Tā kā šo gaišo alu pērciet tikai tad, kad sagribas smuku etiķeti!
#84 Malheur 10°
10% stiprinieks, oranždzeltenīgā krāsā. Garša spēcīga, biku jūt stiprumu, tomēr garša patīkama. Nav tā, ka mēli plēš pušu, bet baudāmi. Kas interesanti, makten puto! Sākumā ielēju glāzē kādus 30ml, kas pieputoja visu glāzi. Nu tad atdzesēju glāzi un alu vēl maķenīt, un tad jau varēja panākt mērenas cepures izmēru!
#82 Gouden Carolus Classic
8.5% tumšsarkans alus. Zelta Kārļa klasiskais... Garša ir spēcīga, atspirdzinoša. Nevaru teikt, ka prasītos mēģināt šādu ik dienu, tomēr ir patīkams. Varu jums ieteikt!
#83 Saisonnière Urthel
Tas ir 6% stiprs gaišais alus, kurš sākumā garšo makten rūgteni. Lai arī alkohola procents ir neliels, liekas, ka to jūt cauri. Tā kā šo gaišo alu pērciet tikai tad, kad sagribas smuku etiķeti!
#84 Malheur 10°
10% stiprinieks, oranždzeltenīgā krāsā. Garša spēcīga, biku jūt stiprumu, tomēr garša patīkama. Nav tā, ka mēli plēš pušu, bet baudāmi. Kas interesanti, makten puto! Sākumā ielēju glāzē kādus 30ml, kas pieputoja visu glāzi. Nu tad atdzesēju glāzi un alu vēl maķenīt, un tad jau varēja panākt mērenas cepures izmēru!
trešdiena, 2011. gada 29. jūnijs
ICT service management
Nu jau jūtoties ar vienu kāju vasarā, kā arī malkojot #84, uzrakstīšu jums par kursu, kura eksāmens tik tikko beidzās...
|D0I69a| ICT service management jeb Informāciju un Komunikāciju Tehnoloģiju servisa vadība bija ne tehniskais kurss, kurš bija jēdzīgākais no piedāvātajām izvēlēm. Par ko tad mācamies šajā kursā?
Ikviens, tajā skaitā arī omes, būs pamanījušas, ka jaunie tehnoloģiskie risinājumi, kas ietver gan telefonu lietošanu, gan īres rēķinu apmaksu, gan mistisko internetu datora kastītē nu jau kādu laiku stipri ietekmē mūsu dzīvi. Pat televizorā attēls neraustās kā vajag - tagad digitāli. Un tak briesmīgi sliktāk! Internets, kominkāciju tehnoloģijas, visi šie nieki maina ierasto lietu kārtību. Loģiski, ka šīm pārmaiņām jāseko arī uzņēmējdarbības struktūrā. Nez vai ir uzņēmums, kurā netiek izmantots dators, vismaz grāmatvedības aprēķinu veikšanai. Citur datu formā tiek glabāta informācija par lietotājiem. No tā redz var AUTOMĀTISKI izveidot rēķinus, veikt atskaites, un tā tālāk!
Struktūra procesu vadībai! |
Tāpēc ir svarīgi, ka ir cilvēki, kas māk redzēt šo procesu vadību. Tas ir, kā likt tehnoloģijām strādāt jūsu labā. Līdzīgi kā inženierzinātnē - kā izmantot dzīvē esošās parādības, lai radītu, ko cilvēkiem vajadzīgu! Nu tādas analoģijas. Šajā kursā netiek runāts tik daudz par to, kā izskatās dzelži, vai cik naudas un kā uzņēmumam ir jānopelna, bet ar zināmu devu teorijas, čupu praktiskiem piemēriem tiek iebarots, kā biznesu un tehnoloģiju veiksmīgi savienot!
Dzirdējām gan par dažādu izcenojumu veidošanas politikām, par ārpakalpojumu izmantošanu, par veidiem kā noteikt darba, cilvēku, izmaksu apjomu, kas nepieciešams kāda tehnoloģiskā risinājuma ieviešanai. Tādi burkāni. Kaut kas pavisam citādāks kā zinātne un ar to saistītie kursi. Jāskatās, kā būs veicies eksāmenā.
Tā pasniedzējs iepazīstināja ar sevi! |
Pasniedzējs ārkārtīgi sirsnīgs un uzmanību noturošs. Viņa stāsti, citāti cerams paliks atmiņā. Ja nē, tad vismaz sajūta klasē. Pasniegšanas veids - ļoti vērsts uz pielietojumu. Jo pārsvarā kursa biedri bija cilvēki, kas pēc šī eksāmena dodas biznesā un pielieto zināšanas praksē - mēs kādi 10-15 no zinātnes/inženieru puses bijām tādi kā "atsvaidzinātāji" šajā kursā.
Kur šīs lietas parasti tiek izmantotas? Lielās finanšu kompānijas ir piemērs. Mēs bijām ciemos uz KBC (viena tipiska beļģu banka) datu centrā, kur parādīja, kā tāds strādā, kā un kur tiek tērēta nauda no ICT budžeta. Iedomājieties vien kā Swedbank internetbanka tiek uzturēta. Katrs no jums var tajā iežurnalēties (log in) un veikt transakcijas ik mirkli. Bet iedomājieties, ka tas viss kaut kur arī reāli notiek. Kāds ir sarēķinājis cik cilvēki internetbanku lieto, cik daudz serveru tam nepieciešams, kā attīstīt internetbanku un radīt klientiem draudzīgāku. Kuros brīžos to ieviest? Vai to vispār vajag?
Nu lūk šādus jautājumus jums būtu jārisina mācoties šo kursu. Kaut ko no tā visa uztvēru arī es. Tagad varēšu kaitināt mammu ar intelektuālām sarunām par šo tēmu!
otrdiena, 2011. gada 28. jūnijs
+32
Caurvējš palīdz, tomēr ne ļoti. Vajadzētu būt pērkona negaisam. Nemana - debesis zilas...
Rīt pēdējais eksis. Apjomīgs. CMM, ITIL, COBIT, SLA, utt. saīsinājumu jūra... Cīnās!
Rīt pēdējais eksis. Apjomīgs. CMM, ITIL, COBIT, SLA, utt. saīsinājumu jūra... Cīnās!
pirmdiena, 2011. gada 27. jūnijs
Chemistry at Nanometer scale
Kurss |H06A6a| Chemistry at Nanometre Scale jeb Ķīmija nanometru izmēros (patizli gan skan, kā parasti..) domājams ir pievārēta. Kas tad tā tāda bija?
Tas ir kurss, kurā feins un atsaucīgs pasniedzējs S.De Feyter iepazīstina ar metodēm, tehnoloģijām, piegājieniem, ko mūsdienās lieto dažādu struktūru veidošanai pārsvarā bioķīmijas virzienos, nedaudz sīkām apskatot ķīmijas likumus, kas nodrošina šo metožu darbību.
brīnumi no "amfifīļiem", nez kā tas latviski? |
Pašorganizējusies kārtiņa.. |
Huh, un tad vēl nedaudz par porainiem materiāliem, bikucīt par veidiem kā to visu vizualizēt, un kurss jau galā.
Re ko var sataisīt no DNS virknītēm, ja tās prātīgi izveido! |
Kopumā ļoti vērtīgs kurss, jo dod nevis bezjēdzīgu ieskatu kādā sīkā virzienā, bet plašu skatījumu uz dažādām tehnoloģijām, ļaujot saprast ko un kā var mēģināt izmantot savā labā. Laiks, kad visu darīja pats, ir pagājis. Katram jābūt speciālistam savā virzienā un, tikai liekot galvas kopā, var radīt zili zaļos brīnumus!
Arī eksis draudzīgs - var izmantot literatūru, tādējādi specifiskas lietas apskatot uz vietas. Un tad, mutiski atbildot, pierādīt, ka saproti principus. Nu, ja grib būt izcils, tad jāzina arī nieki. Bet to atstāšu šī virziena speciālistiem.
svētdiena, 2011. gada 26. jūnijs
ēdam
Sākām ar zupu, ko buljonam līdzīgu. Turpinājām ar rīsiem, kam pievienot var visvisādus maisījumus - vistas gaļas salāti, pupiņas, baklažāni, utt. Nebija aso garšvielu, līdz ar to viss garšoja dažnedažādi un interesanti. Ne vainas. Un beigās vēl vārīts balts brīnums ar magoņu vai zemesriekstu pildījumu iekšienē.
Tādi brīnumi šajā zemē. Visiem jau eksāmeni jaunnedēļ beigsies... Daļa jau laižas prom... Lēvenes dzīve iet uz beigu pusi. Tomēr vēl būs laiciņš paskraidīt un paskatīt vēl neredzētās Beļģijas vietas. Izmantot velosipēdu ne tikai pilsētas transportam, bet arī tālākiem izbraucieniem. Cerams tik, ka laiciņš turēsies.
Bet nu vēl pēdējās 3 mācību dienas un tad jau būs brīvības smaka gaisā! :)
piektdiena, 2011. gada 24. jūnijs
Līgo
Lēvene, Beļģija. Diena kā diena, nekā īpaša. Taču tas tak ir 23.jūnijs, kas drīz pārvērtīsies 24.jūnijā. Un kaut kā tā latvietība spraucas cauri - jāatzīmē taču ir!
Nu tad kaut kas Līgo līdzīgs tika radīts - neesam jau vienīgā valsts pasaulē, kur šīs dienas saistās ar svētkiem, tomēr - cik sapratu no pārējiem - mums tas ir visnopietnāk. Svētku apjoms, nozīme, vēriens. Un tas priecē! Citādi liktos dīvaini, ka asinis prasīt prasās pēc pļavas ar puķēm, līgo vainagiem, dziesmām, liela ugunskura, jautrības visas nakts garumā!
Ko tad mums izdevās šeit sadarīt. Pēc drošas, nedaudz nostāk esošas vietas atrašanas brīvā dabā (pie COPAL kojām ir feins dārzs), varējām radīt "Jāņus". Sveces ugunskura vietā (nu uz 20min tika iedegts arī patiess žagaru ugunskurs, bet tas jau tā ļoti nelegāli.. jāsaskaņo, utt. Problēmas...), kamambēra siers jāņu siera vietā. Beļģu alus. Un izdevās arī saplūkt pāris puķes un sapīt vienu vainadziņu... Izskatījās gan pēc puķu dobes apgānišanas, bet tomēr!
Tomēr ne jau vienmēr jābūt visam pēc grāmatas. Viss atkarīgs no iespējām un varēšanas - svarīgākais, ka sirdī ir vēlme to darīt! Un tā jau ir vairāk kā puse no nepieciešamā! Prieks būt vienam no tās mazās tautas, kam domas par lēkāšanu ap ugunskuru 23. jūnijā vienmēr rada sejā smaidu!
ceturtdiena, 2011. gada 23. jūnijs
plukš
Lēvenē ik pa brīdim līst. It kā bija arī krusa. tagad jau ducina pērkons! Kā pienākās...
Tāpēc vēlu jums visiem labi un sausi nolīgot!
Terrasfilms
Vakardien, liekas, pēdējo reizi apmeklēju vienu no jaukākajām brīva laika pavadīšanas iespējām jūnijā iekš Lēvenes. Nosaukums - Terrasfilms.
Tas ir pasākums, ko rīko mākslas/kultūras centrs STUK kopā ar ZED kino. Tas ir āra kino, kuru projecē uz 3 ekrāniem. 1ns ir iekš STUK cafe, viens uz sienas ārpusē - pie terases. Trešais centrālajā āra skvēriņā. Tad nu katru nedēļu pirmdienās, trešdienās un piektdienās šeit varēja pulcēties kino mīļi, lai svaigā gaisā (un ar cerību uz mākoņu labvēlību) baudītu kinematogrāfu visā krāšņumā.
Filmu asortiments plašs. reku liste:
Viena lieta, ko varu ieteikt - paņemt līdz segu vai ko tādu (jo vakarā var kļūt gana vēss - sākums 22.30, tad nu beigas ap pusnakti), savus uzkožamos. Dzeramos gan iesaka pirkt STUK cafe. Pa vidu filmai tam pat speciāla pauze - lai var uzpildīties!
Bet galvenais - iespēja izlīst no eksāmenu mācību kambara, redzēt cilvēkus un nedaudz izvēdināt galvu!
Ekrāns nr.2 - ar terasi |
Tas ir pasākums, ko rīko mākslas/kultūras centrs STUK kopā ar ZED kino. Tas ir āra kino, kuru projecē uz 3 ekrāniem. 1ns ir iekš STUK cafe, viens uz sienas ārpusē - pie terases. Trešais centrālajā āra skvēriņā. Tad nu katru nedēļu pirmdienās, trešdienās un piektdienās šeit varēja pulcēties kino mīļi, lai svaigā gaisā (un ar cerību uz mākoņu labvēlību) baudītu kinematogrāfu visā krāšņumā.
Centrālais skvēriņš ar ekrānu un skatītājiem |
Viena lieta, ko varu ieteikt - paņemt līdz segu vai ko tādu (jo vakarā var kļūt gana vēss - sākums 22.30, tad nu beigas ap pusnakti), savus uzkožamos. Dzeramos gan iesaka pirkt STUK cafe. Pa vidu filmai tam pat speciāla pauze - lai var uzpildīties!
Mary and Max filma savā krāšņumā! |
trešdiena, 2011. gada 22. jūnijs
Itālijas atskaņas - Kopsavilkums
Nu būšu ieteicis jums kādu pārīti vietiņu ko apmeklēt. Viena lieta, ko pats vēl neizbaudīju, ir pludmales. Vienu aptaustīju. Ūdens tomēr februārī ir bikucīt par vēsu. Bet gan jau - vēl atgriezīšos.
Tomēr galvenā lieta, ko vajag darīt šajā Itālijas galā - baudīt. Baudīt, baudīt, baudīt un baudīt. Kultūru, tradīcijas, ēdienu, mieru. Un paņemt no tā visa sev līdzi to, kas ķerās pie sirds.
Man tas noteikti bija ēdiena kults, drīzāk - pusdienu kults. Joprojām esmu atkarīgs no pastas. Sapņoju par īsto mocarellas sieru. Un tā tālāk! Tas ir kaut kas!
Vislabākais, kas ir - tie ir cilvēki, ar kuriem šīs atmiņas vari dalīt - tas bija kaut kas lielisks, ja pat šobrīd varu atcerēties! Paldies viņiem - Damiano un Marco par šo lielisko Itālijas piedzīvojumu. Novēlu ikvienam no jums ko līdzīgu! Piedzīvojumu!
Svaigs Mozzarella siers |
Man tas noteikti bija ēdiena kults, drīzāk - pusdienu kults. Joprojām esmu atkarīgs no pastas. Sapņoju par īsto mocarellas sieru. Un tā tālāk! Tas ir kaut kas!
Vislabākais, kas ir - tie ir cilvēki, ar kuriem šīs atmiņas vari dalīt - tas bija kaut kas lielisks, ja pat šobrīd varu atcerēties! Paldies viņiem - Damiano un Marco par šo lielisko Itālijas piedzīvojumu. Novēlu ikvienam no jums ko līdzīgu! Piedzīvojumu!
otrdiena, 2011. gada 21. jūnijs
meža brīnumi
Šodien bija liela darba diena. Pirmkārt - visa veļa samazgāta, savi >10Ls mazgātavā atstāti... briesmīgi... Tagad istaba atkal smaržo pēc žūstošām drēbēm! Toties būs ko vilkt mugurā!
Otrkārt, beidzot saņēmu sevi rokās, lai izietu paskriet. Forma sākusi mukt no manis. Kā nekā eksāmenu periods ar 4 sienām un grāmatu deguna galā. Tāpēc pēc kādas pusstundiņas bija sajūta, ka plīstu nost. Bet neko, paskrēju vēl. Liekas, ka satiku to mistisko "otro elpu" un tad jau raiti līdz mājām izdevās. Savas 45minūtes mierīgā riksī sanāca.
Bet kas tad tur īpašs, ka pieminu šādu ikdienu. Pirmo reizi mežā satiku stirnas. Jā - divas gabalas. Skrēju pa meža celiņu, turpat pie apakš-automaģistrāles-caurejas un dzirdu, baigais troksnis- skatos. 2 vakariņas cilpo man garām. Nu neko, aiz pārsteiguma mute vaļā, apstājos. Šīs arī, pagriežas, pārskiren pāri ceļam un prom ir. Paskrienu vēl 10 minūtes, skatos, putns laižas pāri takai, apsēžas kokā. Skatos - knābis nav tā kā balodim, ir kaut kas nopietnāks. Hmm. Tā nu es, apstulbis no dabas ciešās kopdzīves ar cilvēku apdzīvotajām vietām, atradu savu otro elpu un aizcilpoju mājup. Nebiju domājis, ka tepat - kur cilvēki skrien, pastaigājas, brauc ar velosipēdiem ik mīļu brīdi - faunai patiks dzīvošana.
Ko vēl sastapu - pārīti koši oranžu gliemju. Paskatījos tagad internetā - izrādās, tie paši, kas pie mums parasti mēdz būt melni, ir arī citās krāsās - arī oranžā. Cik saprotu, tad suga tā pati - Arion ater. Nezināju, ka angliski šos sauc par "slug".
Tādi te burkāni. Bet nu pie grāmatām, lai dienai kārtīgs punkts!
Otrkārt, beidzot saņēmu sevi rokās, lai izietu paskriet. Forma sākusi mukt no manis. Kā nekā eksāmenu periods ar 4 sienām un grāmatu deguna galā. Tāpēc pēc kādas pusstundiņas bija sajūta, ka plīstu nost. Bet neko, paskrēju vēl. Liekas, ka satiku to mistisko "otro elpu" un tad jau raiti līdz mājām izdevās. Savas 45minūtes mierīgā riksī sanāca.
Stirna, parastā |
Ko vēl sastapu - pārīti koši oranžu gliemju. Paskatījos tagad internetā - izrādās, tie paši, kas pie mums parasti mēdz būt melni, ir arī citās krāsās - arī oranžā. Cik saprotu, tad suga tā pati - Arion ater. Nezināju, ka angliski šos sauc par "slug".
Tādi te burkāni. Bet nu pie grāmatām, lai dienai kārtīgs punkts!
Līdz apaļam skaitlim
Mans plāns vēl nav pabeigts - līdz simtam būtu jātiek! Te vēl 2i, ko sanāca garšot.
#79 Broeder Jacob bruin
7.5% stiprs tumšais dziedošais brālis Jākobs. Feins, man makten smeķēja. Pudele arī atraktīva! Viss kā alum pienākās. Tāds kārtīgs tumšais alus.
#80 St.Feuillien Bruin Réserve
Brūnais St.Feuillien ir 8.5% stiprs. Jāatzīst, ka šis ir, liekas, pirmais gadījums, kad man kāds tumšais alus garšo sliktāk, nekā šī paša brenda gaišais - blond alus. Jā, kaut kas šitam tomēr nav. Man liekas, ka garša nav pietiekoši pilnīga!
#79 Broeder Jacob bruin
7.5% stiprs tumšais dziedošais brālis Jākobs. Feins, man makten smeķēja. Pudele arī atraktīva! Viss kā alum pienākās. Tāds kārtīgs tumšais alus.
#80 St.Feuillien Bruin Réserve
Brūnais St.Feuillien ir 8.5% stiprs. Jāatzīst, ka šis ir, liekas, pirmais gadījums, kad man kāds tumšais alus garšo sliktāk, nekā šī paša brenda gaišais - blond alus. Jā, kaut kas šitam tomēr nav. Man liekas, ka garša nav pietiekoši pilnīga!
TOIS
Šodien pielikts punkts vēl vienam kursam - |H06G0A| Technology of Integrated Systems, latviski tas būtu Integrēto sistēmu tehnoloģija. Saīsinot - TOIS! Kas tas tāds?
Tad nu cilvēkiem no šīs planētas varu mēģināt izstāstīt, ko es ar to saprotu. Integrētās sistēmas pārsvarā ir visa mūsdienās iedomājamā smalkā elektronika. Sākot no pagājušā gadsimta vidus, kad cilvēkiem ienāca prātā, ka visu elektronikas slēgumu var salikt uz vienas plates, šī doma ir izaugusi līdz iespaidīgiem apmēriem. Padomājiet paši, kas ir iekš jūsu telefoniem! Ne tikai vienkārša zvanīšanas iespēja. Taustiņi ar kuriem var rakstīt sms. Nieki - tagad vēl Radio, Foto/video kamera priekšā un, atvainojos, pakaļā, Globālās Pozicionēšanas Sistēmas (GPS) iekārta, kas neļauj apmaldīties, Magnētiskais sensors, WiFi internetam, utt. Klapatu klapatas. Un tad nu lielais jautājums ir - kā tas viss tur iekšā var sadzīvot!?
Zināmā mērā tas varētu būt ievads mūsu kursam. Diemžēl tikai daļēji... Kurss iedalījās 2 daļās. Pirmā daļa tika veltīta Integrated Circuits jeb Integrētajām Shēmām - īsāk sakot, kā tad īsti tranzistori tiek taisīti, kā atmiņas šūnās viņi izskatās, bet galvenokārt - kas un kāpēc ir ticis pilnveidots ~30 gadus ilgajā CMOS vēsturē. Šeit neizpletīšos, jo tas ir NĒĒĒĒnormāli garlaicīgi, ja nevēlies strādāt elektronikas industrijā!
Otrā daļa ir interesantāka, jo stāsta par tā saucamo "packaging" - iepakošanu. Kā tad nu uzražotais čips tiek apstrādāts, sagriezts, ievietots savā pakojumā, utt. Interesanti, kādas tik nieku tehnoloģijas nav izdomātas, lai to visu realizētu. Gan dažādi interesanti lodalvu pielietojumi shēmu saslēgšanā, gan veidi, idejas, viss pārējais, kā turpināt elektronikas uzvaras gājienu.
Pa virsu - saldais ēdiens. Veidi kā tiek gatavota lokana, cilvēkiem piemērota elektronika, implanti. Nu labi, pāris bildes ar vaļā galvaskausu nebija tās skaistākās, bet ko lai dara!
Eksāmens arī izdevās godam. Likās jau, ka bikses būs pilnas no nezināšanas un kauna, tomēr - neprasīja sīkumos, tāpēc domāju, ka šodien šim kursam patiešām ir uzlikts punkts.
Tad nu cilvēkiem no šīs planētas varu mēģināt izstāstīt, ko es ar to saprotu. Integrētās sistēmas pārsvarā ir visa mūsdienās iedomājamā smalkā elektronika. Sākot no pagājušā gadsimta vidus, kad cilvēkiem ienāca prātā, ka visu elektronikas slēgumu var salikt uz vienas plates, šī doma ir izaugusi līdz iespaidīgiem apmēriem. Padomājiet paši, kas ir iekš jūsu telefoniem! Ne tikai vienkārša zvanīšanas iespēja. Taustiņi ar kuriem var rakstīt sms. Nieki - tagad vēl Radio, Foto/video kamera priekšā un, atvainojos, pakaļā, Globālās Pozicionēšanas Sistēmas (GPS) iekārta, kas neļauj apmaldīties, Magnētiskais sensors, WiFi internetam, utt. Klapatu klapatas. Un tad nu lielais jautājums ir - kā tas viss tur iekšā var sadzīvot!?
Gandrīz šodienas informācija... Jā, NMOS, 3mkm tehnoloģija, savi 20 gadi vismaz, ne? |
Zināmā mērā tas varētu būt ievads mūsu kursam. Diemžēl tikai daļēji... Kurss iedalījās 2 daļās. Pirmā daļa tika veltīta Integrated Circuits jeb Integrētajām Shēmām - īsāk sakot, kā tad īsti tranzistori tiek taisīti, kā atmiņas šūnās viņi izskatās, bet galvenokārt - kas un kāpēc ir ticis pilnveidots ~30 gadus ilgajā CMOS vēsturē. Šeit neizpletīšos, jo tas ir NĒĒĒĒnormāli garlaicīgi, ja nevēlies strādāt elektronikas industrijā!
Otrā daļa ir interesantāka, jo stāsta par tā saucamo "packaging" - iepakošanu. Kā tad nu uzražotais čips tiek apstrādāts, sagriezts, ievietots savā pakojumā, utt. Interesanti, kādas tik nieku tehnoloģijas nav izdomātas, lai to visu realizētu. Gan dažādi interesanti lodalvu pielietojumi shēmu saslēgšanā, gan veidi, idejas, viss pārējais, kā turpināt elektronikas uzvaras gājienu.
Pa virsu - saldais ēdiens. Veidi kā tiek gatavota lokana, cilvēkiem piemērota elektronika, implanti. Nu labi, pāris bildes ar vaļā galvaskausu nebija tās skaistākās, bet ko lai dara!
Eksāmens arī izdevās godam. Likās jau, ka bikses būs pilnas no nezināšanas un kauna, tomēr - neprasīja sīkumos, tāpēc domāju, ka šodien šim kursam patiešām ir uzlikts punkts.
sestdiena, 2011. gada 18. jūnijs
Itālijas atskaņas - Ferrandina
Vēl viena vieta, ko apciemoju Bazilikātā, bija Ferrandinas pilsētiņa:
Ar ko viņa īpaša? Ne ar ko! Nu gandrīz. Wiki saka, ka tur taisot dikti labu olīveļļu. Tā ir tipiska šī apriņķa pilsēta - izvietojusies kalna galā, jo tā tak vieglāk aizsargāties. Atkal mazas, šauras ieliņas. Ielejā izveidojusies rūpniecība. Jauki un draudzīgi cilvēki, kas viens otru pazīst! Man tā ir Damiano dzimtā pilsēta!
Viena no lietām, ko var apskatīt ir Damiano tēva izveidotais muzejs. Tajā viņš apkopojis šī apriņķa tipiskos darbarīkus - gan lauksaimniecības, gan mājsaimniecības. Ir šis tas gana interesants, pat friziera krēsls. Feini. Tik ieteicams runāt itāliski!
Vēl pilsētā pāris glītas baznīcas, vienā no kurām esot pazemes ejas no pilsētas domes vai vēl kas tik traks. Ir arī vietējā komunistiskā partija, kuras birojs pašā centrā...
skats uz ieleju |
spiediens un kino
Re ka manam spiedienam bijušas lielākas sekas, nekā varēju iedomāties. Arī "slinkā" ome atsūtījusi sveicienu! Forši! Kā tad viņām diez liekas - es te vaiga sviedros rakstu kā man iet un ko esmu sadarījis, a šīs varēs sēdēt krēslā, skatīties tv un kasīt vēderu!? Nu nē! Paldies! Tā varētu biežāk!
Šodien (vakar) biju uz āra kino. Kādreiz jums pastāstīšu, kas tā par štelli te! Redzēju filmu "Rubber" - gumija, riepa, kaut kāds tāds tulkojums. Reku treileris (jeb latviski - reklāmkadri)
Filmai franču režisors, tas jūtams. Tā nav parasta filma, kurā būs stāsts ar jēgu un vēl nez ko pierastu. Tā ir māksla.. Nedaudz briesmīga, tomēr kompānijā ļoti baudāma - iesaku noskatīties!
Bez tam, šodien, atpūšoties no eksāmena un taisot pusdienas, beidzot noskatījos "Into the Wild". Pārdomas rosinoša filma. Par to, kas svarīgs, kas nē. Man patika pēdējā frāze:
Šodien (vakar) biju uz āra kino. Kādreiz jums pastāstīšu, kas tā par štelli te! Redzēju filmu "Rubber" - gumija, riepa, kaut kāds tāds tulkojums. Reku treileris (jeb latviski - reklāmkadri)
Filmai franču režisors, tas jūtams. Tā nav parasta filma, kurā būs stāsts ar jēgu un vēl nez ko pierastu. Tā ir māksla.. Nedaudz briesmīga, tomēr kompānijā ļoti baudāma - iesaku noskatīties!
Bez tam, šodien, atpūšoties no eksāmena un taisot pusdienas, beidzot noskatījos "Into the Wild". Pārdomas rosinoša filma. Par to, kas svarīgs, kas nē. Man patika pēdējā frāze:
Happiness only real when shared \Christopher McCandless\Latviski tulkojot varētu būt kaut kā šādi - "Tikai daloties laime ir patiesa". Bet nu aidā, migā un tad mācīties!
Magnetic Resonance
Kurss |H06C2a| Magnetic Resonance, kas veltīts Magnētiskās Rezonanses principiem no fizikas puses, ir 3 ECTS kredītu liels un ietilpst brīvi izvēlamo tehnisko kursu sarakstā.
Es izvēlējos šo kursu tā tuvuma ar magnētismu dēļ, kā arī vienmēr gribējies saprast šīs parādības principus bikucīt labāk. Visi tak redzējuši, kā Dr. Hausā ikviens pacients tiek izmaukts cauri MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošana), lai paskatītos, kas lācītim vēderā.
Tad nu sākums bija daudzsološs! Pasniedzējs - fiziķis labākajos gados (bik pirms pensijas), runā feini, izved uz tāfeles, ģērbies palietotā žaketē, utjp. Bet ar laiku - kaut kas kursam pietrūkst. Pirmkārt pasniedzējs laicīgi neiedeva lasāmo kursa materiālu (kas kopēts no vairākām grāmatām - līdz ar to apzīmējumi atšķiras), aizbildinoties ar to, ka cilvēki tad nenāks uz lekcijām. Lekcijas 2h no vietas, teorija, ar pārīti ilustrāciju no kodoskopa plēvītēm. Pasniedzējam stils uzdot paplašus jautājumus ar vairākām atbilžu iespējām, līdz ar to radot saucēja balsi tuksnesī, jo nevar saprast, ko tad īsti viņš grib dzirdēt. Arī saturs nedaudz haotisks. Mētājas starp NMR - kodolmagnētisko rezonansi un ESR - elektronu spinu rezonansi, skaidri neiezīmējot starpību un kopīgo. Tāpat, vislaik sola pastāstīt par pielietojumu, tomēr tā arī īsti līdz tam netiek. Zinot mūsdienu tehnoloģijas, varētu jau tomēr šis priekšmets būt glītāk iepakots, it īpaši tāpēc, ka tiek pasniegts kā cilvēkiem no dažādiem virzieniem - bio, fizika, elektronika, utt.
Saturs? Teorētiskā puse magnētiskās rezonanses parādībai. Paskaidro kas, kā un kāpēc var tikt mērīts. Rādot gan klasisko pieeju, gan kvantu mehānikas pieeju. Neizplūdīšu sīkumos. Nav tik aizraujoši...
Tā kā esmu bikucīt vīlies, jo galveno, ko vēlējos uzzināt - kā tad īsti slimnīcās tie aparāti strādā - neizdevās... It kā jau doma ir +/- skaidra, bet īsti pasniedzējs nepateica...
Eksāmens ar jau garām, grūti pateikt kā gāja. Liekas, jau, ka tomēr šo to sapratu - tomēr... redzēs. Nu jāmācās tālāk.
ceturtdiena, 2011. gada 16. jūnijs
Itālijas atskaņas - Matera un Sassi
Viena no apskates vērtajām vietām nedaudz prom no Pūlijas reģiona, jau iekš Bazilikātas ir Materas pilsēta.
Ar ko tad tā ievērības cienība - ar Sassi - akmeņiem. Un? Tā ir vecpilsēta. Kura principā izbūvēta jeb izkalta akmeņos. Cik saprotams, vēl nesen tā bija daļēji pamesta pilsētas daļa - kā nekā ne normālas tualetes, ne siltuma, nekā cita. Tagad, kad tas nāk modē, tā lēnām atkopjas. Un kas vēl - iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā.
Tā kā vieta atgādinot seno Jeruzalemi, tad šeit bieži notiek filmu uzņemšana. Te filmēta arī Gibsona filma "Kristus ciešanas".
Sākotnēji te bijusi primitīva apmetne - pretējā ielejas krastā vēl pamanāmas alu paliekas. Kopumā vecpilsēta izskatās īpatnēja. Var pastaigāt pa māju jumtiem, ieskatīties pamestās mājās - alās. Un nepiekrist vietējām gidēm rozā kedās parādīt apkārtni pa lētu naudu.
Mēness spēles
Arī pie mums šonakt mēness spēlēja paslēpes. Glīši, iespaidīgi, tā, it kā kāds tev atkal apliecinātu savu spēku!
Un es tikmēr draudzējos ar kodolmagnētisko rezonansi! Super!
trešdiena, 2011. gada 15. jūnijs
Micro and Nano fluidics
|H06X4A| Micro- and Nanofluidics. (mikro un nano fluidika) Šodien šim kursam punkts. Tāpēc pastāstu jums, kas tas par zvēru.
Kursam divas daļas.
Kursam divas daļas.
Pirmajā tiek stāstīts par teorētisko pusi un modelēšanu, pārsvarā apspēlējot diferenciālvienādojumus, nelielu ieskatu lietotajās metodēs, dažādos modelēšans līmeņos, tiekot pat līdz diskrētiem modeļiem, kas darās ar atomu un jonu transportu. Pasniedzējs feins un zināšanu pilns. Ik lekcijā tiek pastāstīts par kādu praktisku pielietojumu - simulāciju, ko taisījuši, utt. Kam tas viss? Lekcijas notiek kopā ar Biosistēmu inženieriem, kuri to nākotnē pielietos projektējot gaisa plūsmas mājās, ventilāciju, varbūt arī rūpnieciskus procesus. Ir arī pārītis laboratorijas darbu, kas mums gan īsti neko neietekmē - pabakstīt tikai nedaudz ANSYS.
Otrā daļa sastāv no 2 lekcijām un 3 nelieliem praktiskajiem darbiem. Pasniedzējs vēl feināks, lekcijās stāsta kā tieši tiek izgatavotas mikrofluidikas iekārtas (piemēram, grūtniecības tests ir tieši tāds, tik salīdzinoši vienkāršs), kādas ir svarīgas lietas, elementi, materiāli - ļoti praktiski, tajā pat laikā iepazīstina ar iespējām. Laboratorijā apskatāmies kā šādu iekārtu uztaisīt pašiem, kā var ko nomērīt un kā var to analizēt. Feini!
Tā kā nez vai lielākajai daļai no jums interesē šī kursa sīkumi, uzbēršu tikai pūdercukura kārtu, kam tas viss vajadzīgs! Ja mēs samazinām šķidrumu kanālu izmēru līdz mazītiņiem, mata biezumam ekvivalentiem, tad kopīgais šķidruma daudzums tiek ievērojami samazināts. Tas nozīmē, ka var ietaupīt. Jo reakcijas un produkti jau parasti tie paši! Bez tam - visu ko vajag, varam salikt mazā kastītē - reaģentus, kanālus, analīzes iekārtas, utt. Kā saka - Lab-on-a-chip jeb latviski - Laboratorija uz mikroshēmas?! Jeb portabla laboratorija. Un tieši uz to cilvēki iet - lai katrs mājās var uztaisīt asinsanalīzi. Lai slimnīcā momentā var noteikt kāda tev slimība, utt. Čupa pielietojumu gan arī zinātnē.
Kā man gāja eksī? Tīri okei. Nedaudz gan sev iegriezu slinkuma dēļ. Bet tieši to man arī vajadzēja - lai sapurinātu nākošajiem eksāmeniem! Tā kā tik uz priekšu!
otrdiena, 2011. gada 14. jūnijs
Itālijas atskaņas - Trani
Vēl viena vieta, kur izbaudīt D-Itālijas tuvo saikni ar jūru ir Trani mazpilsēta.
Tajā paslēpušās mazās itāļu ieliņas, līcis ar jahtu piestātnēm, burvīga katedrāle pašā jūras krastā - cik sapratu, ar to unikāla. Arī plašāki bulvāri, parks jūras krastā. Kafūži, utt. Ir visa kā dažādība.
Tā kā vienkārši ir vērts pastaigāties, pasēdēt un iedzert kafiju (vai tēju). Apēst saldējumu. Smuki!
Abonēt:
Ziņas (Atom)